Stojka: Jak na ni?

Na sociálních sítích se objevuje čím dál více obrázků lidí, kteří se nechávají fotit, jak stojí na rukou. Je to póza, machrovinka nebo životní styl? Je to láska.

Stojku musíte totiž milovat a musíte moc chtít se ji naučit, jelikož vyžaduje trénink a ten není jednoduchý. Musíte překonat strach, že spadnete. A až se vám podaří jednoho dne se na rukách postavit a chvíli vydržet, budete se radovat z každé vteřiny navíc. Někdy se vám bude dařit víc, jindy míň. Někdy se budete radovat, jindy zase klít. Až se na rukou udržíte, zjistíte, že i když stojku jakž takž umíte, nekončíte, začínáte hledat chyby a jste přesvědčeni o tom, že stojku ještě neumíte, že nejste dost dobří.

18192399_746504285528618_8612225554465575556_o

Víte, co to znamená? Že jste stojce naprosto propadli, že jste na ní závislí. Začnete si platit drahé semináře o stojkách a budete mít radost, když se při stojce přestanete dívat do země a naopak se podíváte na špičky. A věřte, že to není jen tak pohnout hlavou – roztřepete se a zřejmě ztratíte i balanc, ale budete to zkoušet znovu a znovu. Po čase to ale zvládnete. A ani pak nebudete spokojeni.

Budete až přehnaně puntičkářští, budete říkat, že vás bolí ramena, ale nepřestanete. Namísto toho se začnete snažit postavit se jen na jedné ruce. A jednoho dne začnete ve stojce relaxovat, vydržíte dlouho a nakonec začnete učit druhé.

Ne, to není můj příběh. Já stojku umím akorát tak na hlavě a o zeď. Je to příběh Jarka. Jarek umí to, co hodně lidí ne a říká, že je pořád na začátku. Není to ani rok a půl, co stojku den co den trénuje, přičemž se mu ji podařilo dostat na takovou úroveň, jako by ji dělal několik let. Dvě hodiny denně tréninku zkrátka asi udělají své.

Když se chce, všechno jde. Chce to jen nemít malé cíle a sny.

Kdyby vás zajímalo víc, klepněte sem.

1 komentář: „Stojka: Jak na ni?

  1. Pingback: Tuk na bocích: Po 15 letech mi fakt asi mizí | Zdraví mě baví

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s